2108/​828

Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967)

Litteratur: “Tænd”, afb. s. 243.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Skærm med enkelte buler. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Moderne kunst og design, 23. februar 2021

Vur­dering

4.000 kr.

Hammerslag

4.600 kr.

13 bud

969707 4.600 kr.
949941 (Autobud) 4.400 kr.
969707 4.400 kr.
949941 (Autobud) 4.200 kr.
969707 4.000 kr.
949941 2.600 kr.
938561 (Autobud) 2.500 kr.
949941 2.500 kr.
938561 2.400 kr.
1026942 2.300 kr.
938561 2.200 kr.
802930 2.100 kr.
853286 2.000 kr.