2108/828
Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967)
Litteratur: “Tænd”, afb. s. 243.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Skærm med enkelte buler. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 23. februar 2021
Vurdering
Hammerslag
13 bud