2445/​697

Severin Hansen Jr. (f. 1936, d. 2020, Møbeldesigner)

Sidebord af palisander med underliggende hylde og skuffe. Opsat på tilspidsende ben. Udført 1960–1970'erne hos Haslev Møbler. H. 50. L. 47. B. 35.

Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Løs skuffeskinne.

I Aarhus
Vur­dering

4.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?