1921/726
Nanna Ditzel (f. København 1923, d. sst. 2005)
“TUX”. Hvilestol med ben af eg. Betrukket med lysegrå Kvadrat uld. Formgivet 1955. Udført hos Getama.
Proveniens: Udstillingsmodel fra Getama salgsudstilling, København.
Dette emne handles i fuldmoms
Udstillingsmodel. Fremstår med minimal brugsslitage. Ene hjørne med minimal defekt.
Moderne kunst og design, 21. maj 2019
Vurdering
Hammerslag
21 bud