2312/7061
Taburet af udskåret med kvindefigur. Yoruba, Nigeria. H. 30.
Proveniens: Ex. Thomas Hallings Samling Lund. Ex. Gammel Belgisk privatsamling.
Tribal art, 20. marts 2023
Vurdering
Hammerslag