2431/​68

Kinesisk piedestal af mørkpoleret hardwood, rigt dekoreret med gennembrudte skæringer i form af blomster og bladværk, plade af rødbroget marmor, cabriole ben. 20. årh. H. 76,5. Diam. 31.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Plade med enkelte mindre revner.

Fra i Aarhus
Vur­dering

2.500 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?