2431/​68

Kinesisk piedestal af mørkpoleret hardwood, rigt dekoreret med gennembrudte skæringer i form af blomster og bladværk, plade af rødbroget marmor, cabriole ben. 20. årh. H. 76,5. Diam. 31.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Plade med enkelte mindre revner.

Ældre malerier, møbler og varia, 29. juli 2024

Vur­dering

2.500 DKK

Hammerslag