1949/​8516

Fransk rejseur fremstillet til det russiske marked, kasse af delvis forgyldt messing med sider af facetslebet glas, værk med alarm, repetion og kalender, bemalet månefase. Medfølgende transport etui betrukket med læder. 19. årh.s midte. H. 15. B. 9,5. D. 9.

Russisk tema, 5. december 2019

Ure ▸ Rusland

Vur­dering

8.000 DKK

Hammerslag

15.500 DKK

28 bud

(Autobud) 15.500 DKK
15.000 DKK
(Autobud) 14.500 DKK
14.000 DKK
(Autobud) 13.500 DKK
13.000 DKK
(Autobud) 12.500 DKK
12.000 DKK
(Autobud) 11.500 DKK
11.000 DKK
(Autobud) 10.500 DKK
10.000 DKK
(Autobud) 9.500 DKK
9.000 DKK
(Autobud) 8.500 DKK
8.000 DKK
(Autobud) 7.500 DKK
7.000 DKK
6.500 DKK
(Autobud) 6.000 DKK
6.000 DKK
(Autobud) 5.500 DKK
5.000 DKK
4.800 DKK
4.600 DKK
4.400 DKK
4.200 DKK
4.000 DKK