2050/875
Jacob Haugen Sørensen (f. 1955)
Komposition. Sign. på bagsiden J.H.S. 98 og Jacob Haugen Sørensen, 1998. Olie på lærred. 125×180.
Krakeleringer. Afskalninger i kanten. Lærredet buler i nederste højre hjørne.
Moderne kunst og design, 8. december 2020
Vurdering
Hammerslag