2413/213
Tobias Thorsen (f. 20. årh.)
Marie Lyberth (f. 20. årh.)
Mathias Lorentzen (f. 20. årh.)
Samling figurer af udskåret fedsten. Tobias Thorsen, Marie Lyberth, Mathias Lorentzen m.fl. Grønland 20. årh. H. 13–22 cm. (8)
Proveniens: Danske Bank, sandsynligvis fra den grønlandske afdeling.
Dette emne handles i fuldmoms
Ældre malerier, møbler og varia, 25. marts 2024
Vurdering
Hammerslag
11 bud