12137/​141

Vilhelm Kyhn (f. København 1819, d. Frederiksberg 1903)

Kystparti fra Bornholm 1849, Erindring fra Jægerspris 1848 & Udkant af en skov 1847. Alle sign. i trykket. Radering på papir. 10×11,5–30×30. Uindrammede. (3)

Bornholmsk Kystparti med bred margin og i særdeles fin stand. De mindre blade beskåret og begge med pletter og mindre folder.

Kunst, antikviteter & design, 16. september 2021

Vur­dering

1.000–1.200 DKK

Hammerslag