2427/80
Lysekrone med stel af messing med 12 svungne lysarme, rigt behængt med prismer i kæder og kaskade, midte med blåt glas. 19. årh. H. 70. Diam. 68.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Ganske få manglende prismer. Udboret til el.
Vurdering
Hammerslag
885257 |