2427/80
Lysekrone med stel af messing med 12 svungne lysarme, rigt behængt med prismer i kæder og kaskade, midte med blåt glas. 19. årh. H. 70. Diam. 68.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Ganske få manglende prismer. Udboret til el.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. juli 2024
Vurdering
Hammerslag