2427/​80

Lysekrone med stel af messing med 12 svungne lysarme, rigt behængt med prismer i kæder og kaskade, midte med blåt glas. 19. årh. H. 70. Diam. 68.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Ganske få manglende prismer. Udboret til el.

I Aarhus
Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?