1835/1598
Persisk penalhus af papmaché, dekoreret med portræt af Naser o-Din Shah og figurscenerier. Qajar. 19. årh. L. 28.
Afskalninger og krakeleringer. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 30. august 2018
Vurdering
Hammerslag