2245/827
Birgitta Nelson Clauss (f. 1943)
“Jag älskar dig så länge jag har lust”. Håndlavet, fladvævet tæppe af uld med polykrome figurkompositioner. Sign. B. Nelson-Clauss. Sverige. L. 102. B. 102.
Brugsslitage. Bagside med stropper til vægophæng.
Moderne kunst og design, 8. november 2022
Vurdering
Hammerslag