1337/1807
Kinesisk cigaretetui af sølv, rigt drevet med figurscenerier, indvendig forgyldt. Uidentificeret stempel. Ca. 1900. Vægt ca. 78 gr. 8,2×6,5.
Graveret med monogram på front. Mindre buler, ridser og mærker.
Varia, 12. september 2013
Vurdering
Hammerslag
13 bud