2439/9083
Bælte af sort og orange læder prydet med sølvfarvet H spænde. B. 3 cm. Justerbar L. ca. 92–105 cm. 2012.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Spænde fremstår med nogle ridser. Der er skudt et ekstra hul i bæltestrop, som gør at man ikke kan læse størrelsen (antageligt str. 90). Alle mål er cirkamål.
Vurdering
982985 | ||
1005554 | ||
982985 | ||
1058707 | ||
1035512 | ||
1162667 |