905/815
Lothar Fischer (f. Germersheim 1933)
Figur, 1962. Sign. Lothar Fischer. Unik. Bronze. H. 21.
Proveniens: Court Gallery, København. Erhvervet her af den nuværende ejers familie i 1986.
Malerier, skulpturer og grafik, 8. december 2021
Vurdering
Hammerslag