Lars Nørgård (f. Aalborg 1956)
“Cæsar i kulkælderen”, 2011. Sign. og dateret på bagsiden. Olie på lærred. 280×280. Uindrammet.
Udstillet: “Lars Nørgård: Luksussyner”, KUNSTEN Museum for Moderne Kunst, Aalborg, oktober 2011 - januar 2012, geng. i kat. helsides i farver s. 149.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: modernart@bruun-rasmussen.dk
Malerier og skulpturer, 22. september 2020