1746/76
Bertha Wegmann (f. Soglio, Schweiz 1847, d. København 1926)
Portræt af drengen Sepp med hat og en lille kvist bag øret. Sign. B. W. Sepp. Olie på lærred. 63×37.
Enkelte mindre retoucheringer og enkelte små afskalninger.
Ældre malerier og møbler, 13. november 2017
Vurdering
Hammerslag