12016/57
Emil Hørbov (f. Århus 1915, d. København 1990)
Emil Hørbov: Brænding, Færøerne. Sign. Emil H. Olie på lærred. Lysmål 51×62. Rammemål 68×78. indrammet.
Tre mindre afskalninger af forgyldning på nederste del af rammens venstre side.
Kunst, antikviteter & design, 16. april 2020
Vurdering
Hammerslag
10 bud