2003/707
Just Andersen (f. Godhavn, Grønland 1884, d. Glostrup 1943)
Et par bordlamper af patineret diskometal, kantet korpus. Stemplet monogram Just A, Danmark, D. 80. H. inkl. skærmholder 51. (2)
Let brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Den ene retoucheret.
Moderne kunst og design, 14. januar 2020
Vurdering
Hammerslag