1950/130
Julius Paulsen (f. Odense 1860, d. København 1940)
Sommerlandskab ved en eng. Sign. J. P. Olie på lærred. 51×62.
Mindre krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. december 2019
Vurdering
Hammerslag