902/644
Corneille (f. Liège 1922, d. Auvers-sur-Oise 2010)
Uden titel. Sign. Corneille '49. Kul, akvarel, tusch og gouache på papir. Bladstørrelse 25×32.
Proveniens: Billedkunstneren Albert Bitran (1931–2018), modtaget af denne direkte fra Corneille.
Seller informs: nej
Malerier og skulpturer, 8. juni 2021
Vurdering
Hammerslag