1749/​8504

Ivan Petrovich Chlebnikov (, Moskva)

Lille russisk rejseikon/triptykon af sølv, prydet med cloisonné emalje. Ivan Petrovich Chlebnikov, stemplet med den russiske dobbeltørn som leverandør til det Kejserlige Russiske Hof, guardein Anatoli Apollonovich Artsibashev 1895, Moskva bymærke, lødighed 84. H. 5 cm.

Fremstår med alders- og brugsslitage.

Russisk, 4. december 2017

Sølv ▸ Rusland

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

3.400 DKK

3.400 DKK
(Autobud) 3.200 DKK
3.200 DKK
3.000 DKK