1917/1544
Italiensk våbenfad af fajance, dekoreret i underglasur blå, våbenskjold med gulbrun overglasur. Fane modelleret i form af muslingskaller.18. årh. Diam. 45 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Afslag, glasurafslag samt reparationer.
Varia, 25. april 2019
Vurdering
Hammerslag
17 bud