2034/883
Sæt på fire stole samt bænk af bejdset bøg. Sæde med flet. Udført og mærket hos Thonet. Bænk: H. 92. L. 124. D. 63. (5)
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker reparationer og nogle revner. Flet med mindre defekter.
Moderne kunst og design, 18. august 2020
Vurdering
Hammerslag