2034/​883

Sæt på fire stole samt bænk af bejdset bøg. Sæde med flet. Udført og mærket hos Thonet. Bænk: H. 92. L. 124. D. 63. (5)

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser, mærker reparationer og nogle revner. Flet med mindre defekter.

Moderne kunst og design, 18. august 2020

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.000 DKK

2.000 DKK