1622/767
Peter Hvidt & Orla Mølgaard-Nielsen
Kommode af teak opsat på ben. Front med to større samt tre mindre skuffer. Klap bag hvilken kombineret opbevaring/barfunktion. Udført hos Søborg Møbler. H. 95. B. 90. D. 48.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og stødmærker. Den ene side med større ridse. Nøgle medfølger.
Moderne kunst og design, 31. maj 2016
Vurdering
Hammerslag