2119/46
Ane Marie Hansen (f. Knardrup 1852, d. København 1941)
Interiør fra et værksted. Sign. A. M. Hansen, 87. Olie på lærred. 58×69 cm.
Behov for let overfladerensning. Krakeleringer samt afskalninger. Lærredet er dubleret.
Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021
Vurdering
Hammerslag