2119/​46

Ane Marie Hansen (f. Knardrup 1852, d. København 1941)

Interiør fra et værksted. Sign. A. M. Hansen, 87. Olie på lærred. 58×69 cm.

Behov for let overfladerensning. Krakeleringer samt afskalninger. Lærredet er dubleret.

Ældre malerier, møbler og varia, 10. maj 2021

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

3.200 DKK

3.200 DKK
3.000 DKK