2109/​244

Kinesisk lågskål af porcelæn dekoreret i farver med landskab og digt. Siden med hanke af metal. 20. årh. Diam. 27 cm.

brændings fejl med små sorte pletter, ridser i porcelænet udvendig og indvendig

Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021

Vur­dering

2.000–3.000 kr.

Hammerslag

1.250 kr.

848720 1.250 kr.
893068 (Autobud) 1.200 kr.
848720 1.150 kr.
893068 (Autobud) 1.100 kr.
848720 1.050 kr.
893068 1.000 kr.