2109/244
Kinesisk lågskål af porcelæn dekoreret i farver med landskab og digt. Siden med hanke af metal. 20. årh. Diam. 27 cm.
brændings fejl med små sorte pletter, ridser i porcelænet udvendig og indvendig
Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021
Vurdering
Hammerslag