2148/670
Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)
“Jubilation Larmoyennageuse”, 1969. Sign. Jorn 69, EA. Litografi i farver. Lysmål 57×40.
Litteratur: Van de Loo nr. 338.
Undersøgt i ramme. Original stand.
Moderne kunst og design, 30. november 2021
Vurdering
Hammerslag
16 bud