I. T. Hansen (f. Randers 1848, d. sst. 1912)
“St. Olai Kirke i Helsingør”. Sign. I. T. Hansen St. Olai Kirke Helsingør 1893. Olie på lærred. 79 × 58.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 821, 2011 nr. 136.
Lærredet er dubleret. Mindre retoucheringer. Enkelte minimale krakeleringer og afskalninger. Enkelte små områder med forrensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. maj 2021