1505/903
Just Andersen (f. Godhavn, Grønland 1884, d. Glostrup 1943)
Bordlampe, et par vaser samt bæger af patineret diskometal. Dessin D61, D55 samt 1601. Alle stemplet Just A. H. inkl. montering 6–46. (4)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 27. januar 2015
Vurdering
Hammerslag
11 bud