2426/​793

Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967)

“Bombardement”. Tolv-armet stel til lysekrone i to etager med stel af messing. Udført hos Louis Poulsen i 1940–1950'erne. H. 65. Diam. 50.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Manglende fatninger, skærme, ledninger mm. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

I Aarhus
Vur­dering

4.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

975099 (Autobud) 1.700 DKK
985494 1.650 DKK
975099 1.600 DKK
165774 1.550 DKK
900971 1.500 DKK