2426/793
Poul Henningsen (f. Ordrup 1894, d. Hillerød 1967)
“Bombardement”. Tolv-armet stel til lysekrone i to etager med stel af messing. Udført hos Louis Poulsen i 1940–1950'erne. H. 65. Diam. 50.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Manglende fatninger, skærme, ledninger mm. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Vurdering
975099 (Autobud) | ||
985494 | ||
975099 | ||
165774 | ||
900971 |