2139/​421

Sukkerskål af sølv, gennembrudt med engle, løver, blomster og bladværk, blå indsats af glas. Vægt ekskl. indsats ca. 290 g. Antageligt Haunau. 20. årh. H. inkl. hank 23 cm.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Glasskål skåret.

Ældre malerier, møbler og varia, 27. september 2021

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

1.100 DKK

(Autobud) 1.100 DKK
1.050 DKK
800 DKK
750 DKK