2438/​5

Sønderjysk Louis XVI chatol af senere dekoreret guldstafferet og bemalet træ, overdel med to glasdøre, herunder skrå skriveklap. Danmark, 18. årh.s slutning. H. 200. B. 120. D. 60.

Ridser og mærker. Ridser og mærker. Nøgle medfølger. Senere bemalet. Løst bagben.

I Lyngby
Vur­dering

6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?