1951/526
Wiliam Skotte Olsen (f. København 1945, d. sst. 2005)
“Byens glorie”. Sign. WSO. Olie på lærred. 120×100.
Reperation på bagsiden, antageligt gjort af kunstneren selv.
Moderne kunst og design, 17. december 2019
Vurdering
Hammerslag
10 bud