12118/133
Carl Nordstrøm (f. 1876, d. 1934)
Landskab i tusmørke. Sign. C. Nordstrøm. Olie på lærred. Lysmål 45×65. Rammemål 55×73.
Et enkelt “knappenålshul”.
Kunst, antikviteter & design, 6. maj 2021
Vurdering
Hammerslag