2024/733
Dansk møbeldesign
Halvrundt sofabord af masurbirk, ben af forkromet stål. Udført og mærket hos Hansen & Sørensen. H. 45,5. L. 120. B. 60.
Stand
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 9. juni 2020
Kategori
Vurdering
Hammerslag
Ikke solgt