2024/​733

Dansk møbeldesign

Halvrundt sofabord af masurbirk, ben af forkromet stål. Udført og mærket hos Hansen & Sørensen. H. 45,5. L. 120. B. 60.

Stand

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Enkelte ridser og mærker.

Auktion

Moderne kunst og design, 9. juni 2020

Kategori
Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

Ikke solgt