Ubekendt maler, 19. årh.
Portræt af Zar Alexander I af Rusland (1777–1825). Usigneret. Olie på lærred. 77×60.
Lærredet er dubleret. Omfattende retoucheringer og krakeleringer. Afskalninger.
998214 |