1803/978
Bernt (f. 1937, d. Farum 2017)
To lænestole med stel af valnød samt af elm, sider og ryg udspændt med flet. Hynder betrukket med hhv. naturskind og brunt farvet skind. Udført hos Rud. Rasmussen Snedkerier. (2)
Almindelig brugspatina, herunder ridser, mærker og hakker. Skind med pletter, smuds. Overfladiske krakeleringer på det bruntfarvede skind. Bruntfarvet skind med to nuancer.
Moderne kunst og design, 16. januar 2018
Vurdering
Hammerslag
16 bud