2031/578
Maurice Estève (f. Culan, Cher 1904, d. sst. 2001)
“Balmoure”, 1974. Sign. Estève, 41/50. Litografi i farver. Bladstørrelse 37×29.
Litteratur: Moestrup & Prudhomme nr. 73.
Papiret er let gulnet. Undersøgt i ramme.
Moderne kunst og design, 28. juli 2020
Vurdering
Hammerslag
17 bud