William Hogarth, efter, 18. årh.
The Election series: “An Election Entertainment”, “Canvassing For Votes”, “The Polling” og “Chairing the Members”. Usigneret. Nummeret hhv. 51, 52, 53 og 54. Kobberstik. Lysmål 22×29. (4).
Papiret er gulnet. Enkelte misfarvninger. Undersøgt i ramme.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. januar 2022