750/1897
ET PAR GUSTAVIANSKE PRISMEGIRANDOLER af forgyldt og patineret bronze, hver med fire lysarme, stammer i form af karyatider, stående på baser af hvid marmor. Sverige, 18. årh. s slutning. H. 98. (2).
Udsøgte møbler, 8. december 2005
Vurdering
Hammerslag