12045/153
Hans Jørgen Korn (f. 1888, d. 1963)
Pigeportræt. Sign. Korn 46. Olie på lærred. Lysmål 90×80. Rammemål 105×95.
Aldersbetingede brugsspor på rammen.
Kunst, antikviteter & design, 5. november 2020
Vurdering
Hammerslag