2045/​428

Engelsk kommode af mahogni, buet front med fem skuffer. 19. årh.s midte. H. 100. B. 110. D. 55.

Dette emne handles i fuldmoms

Ridser og mærker. Brugsslitage. Senere ben af mørkpoleret træ.

Ældre malerier, møbler og varia, 2. november 2020

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag