12024/​105

Jacob Eriksen (f. Ore 1899, d. Odense 1995)

Siddende baby. Figur af sandsten. Sign. monogram JE. Ca. 1930. H. 22,5.

Aldersbetinget patina, nister afslag v. bundkant.

Kunst, antikviteter & design, 11. juni 2020

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

900 DKK

900 DKK
(Autobud) 850 DKK
800 DKK
750 DKK