1722/​180

Ubekendt maler, 19. årh.

Parti fra Dyrehaven med Kongeeg i forgrunden. Sign. monogram. Olie på lærred. 63×91.

Behov for let overfladerensning. Lærred bør strammes op. Enkelte reparationer på bagsiden.

Ældre malerier og møbler, 29. maj 2017

Vur­dering

1.500 DKK

Hammerslag

250 DKK

250 DKK